فراخوان

کانون هنر و زیست بوم دایره آبی دانشگاه تهران و دانشگاه هنر با حمایت شرکت بهینه سازی مصرف سوخت ایران، دومین دوره جشنواره بین المللی عکاسی «نگاه آبی» را در راستای آموزش و فرهنگ سازی مصرف صحیح انرژی و استفاده از انرژی های پاک؛ در سه بخش برگزار می کند.

اهداف جشنواره:

 • کمک به شناخت و فرهنگ‌سازی در جهت معرفی انرژی های پاک
 • استفاده از ابزار هنر جهت فرهنگ‌سازی مصرف صحیح انرژی
 • ایجاد فضای آشنایی برای عموم علاقه مند به عکاسی
 • فرهنگ سازی در جهت جلوگیری از هدررفت انرژی
 • ترغیب به استفاده مخاطبان از انرژی های پاک به جای سوخت های فسیلی
 • فرهنگ سازی در جهت کاهش آلودگی هوا
 • کمک به کاهش معضلات محیط زیست جهانی
 • ایجاد فضا و فرصت همکاری و همفکری و مسئولیت پذیری افراد
 • پرورش خلاقیت و رشد علمی جوانان

بخش های جشنواره:

 1. ملی: عکاسی حرفه ای
 2. بین الملل: عکاسی حرفه ای
 3. عکس های موبایلی: شبکه های اجتماعی اینستاگرام و تلگرام

موضوع جشنواره:

با محوریت انرژی و سوخت : انرژی های پاک، بهینه سازی مصرف، هدررفت، آلودگی صنعتی، حمل و نقل، آلودگی هوا، شهر سبز، توسعه پایدار

جوایز:

 • بخش ملی : سه برگزیده هر کدام مبلغ ۱۵ میلیون ریال
 • بخش موبایلی : سه برگزیده هر کدام مبلغ ۱ میلیون تومان
 • بخش بین الملل : نفر اول ۱۰۰۰ دلار، نفر دوم ۵۰۰ دلار و نفر سوم ۲۵۰ دلار

* مقررات شرکت در جشنواره به شرح زیر است:

 1. شرکت برای تمامی عکاسان و علاقه مندان به این حرفه آزاد است
 2. شرکت در جشنواره برای عکاسان حرفه ای از طریق وبسایت جشنواره و برای بخش موبایلی از طریق شبکه های مجازی (اینستاگرام و تلگرام) صورت می پذیرد.
 3. شرکت‌کنندگان برای حضور در بخش موبایلی جشنواره می‌توانند با یکی از دو روش زیر در فضای مجازی اقدام به ارسال آثار نمایند
  • الف) شبکه ی اجتماعی اینستاگرام: شرکت کننده باید عکس را در صفحه ی شخصی خود به همراه هشتگ جشنواره (#BvipFest) به اشتراک گذاشته و آدرس صفحه ی جشنواره (@BvipFest) را روی عکس تگ کرده باشد. در جهت دسترسی دبیرخانه به آثار، نباید صفحه ی اینستاگرام شرکت کننده در حالت خصوصی (Private) باشد و یا شرکت کننده باید عکس را برای صفحه ی جشنواره مستقیماً (Direct) ارسال نماید. دبیرخانه جشنواره عکس های هشتگ جشنواره را شناسایی کرده و عکس های شرکت کننده در صفحه ی اینستاگرام جشنواره به اشتراک گذاشته خواهد شد.
  • ب) شبکه اجتماعی تلگرام: شرکت کننده باید عکس خود را برای آیدی @BvipAdmin در تلگرام به همراه نام، نام خانوادگی و نام عکس ارسال نماید.
 4. عکس‌ها می‌بایست در فرمت jpeg و با حجم کمتر از ۳ مگابایت و بدون تغییر در اندازه ابعاد عکس ارسال شود.
 5. ویرایش اثر تا آنجا که به جنبه استنادی عکس خدشه‌ای وارد نکند، قابل قبول است.
 6. ارسال عکس‌ها توسط شرکت‌کنندگان به‌منزله قبول تمامی مقررات جشنواره است.
 7. هر عکاس مجاز است تا سقف ۱۰ اثر به جشنواره ارسال نماید.
 8. در خصوص موارد پیشبینی نشده جشنواره مجاز به تصمیم گیری‌های لازم است.
 9. عکس‌ها نباید دارای امضای عکاس لوگو و یا… باشند.
 10. ارسال اثر توسط عکاسان به منزله قبول مالکیت اثر و اصالت آن تلقی می‌شود و هیچگونه مسئولیتی به عهده دبیرخانه نخواهد بود.
 11. برگزارکننده حق استفاده از عکس‌های پذیرفته شده را برای چاپ و یا واگذاری حق نشر در کتاب، بروشور و… با ذکر نام عکاس برای خود محفوظ می‌دارد.
 12. آخرین مهلت ارسال اثر به جشنواره روز ١٠ اردیبهشت ماه خواهد بود. بعد از این تاریخ دبیرخانه مسئولیتی در قبال عکس های ارسال شده ندارد.

ثبت نام

درباره ما

از بین رفتن منابع زیست محیطی امروزه مهم ترین دغدغه های بشر معاصر را تشکیل می دهد. این آسیب ها مانند از بین رفتن منابع آبى، آلودگی آب،جنگل، کوهستان و دیگر اماکن شروع شده و به آلودگی های بصری و هر آن چیزی که با آن در ارتباطیم ختم می شود. همه ی اینها بر سلامت جسم و روح شهروندان اثر منفی گذاشته و تصویری تاریک از آینده ی زمین، برای نسل های بعدی ترسیم می کند. از این رو یک هنرمند موظف است تا از هنر خود به عنوان یک ابزار برای بهبود این شرایط استفاده کند؛ چرا که هنر به عنوان تاثیرگذارترین روش برای هرگونه فرهنگ سازی در میان عوام مردم شناخته می شود. جشنواره نگاه آبی با این هدف و با امید به کوچک ترین گامی در این مسیر، توسط انجمن هنر و زیست بوم دایره آبی و با همکاری داوطلبانه ی دانشجویان دانشگاه تهران، دانشگاه هنر و سایر دانشگاه ها، آغاز به کار کرده است. جشنواره ای که امید می رود تا بتواند هرساله با استفاده از هنرهای گوناگون به مهم ترین معضلات زیست محیطی بپردازد، آموزش دهد و فرهنگ سازی کند.

ارتباط آنلاین با روابط عمومی نگاه آبی از طریق تلگرام

 • BvipFest@BlueCircleGroup.ir